09357613765 - 41406461 - 41406441

طراحی سایت نشریات و مجلات

بدون نظر

لس آنجلس تایمز، شیکاگو تریبون، بوستون گلوب، لویدز لست و حتی نشریه معروف آمریکا یعنی تایم، دیگر هرگز به شکل کاغذی منتشر نمی شوند. اگر چه برای بسیاری ممکن است غمبار به نظر برسد اما در فرایند دگردیسی که اینترنت برای نشریات ایجاد کرده است این راهی بی بازگشت به نظر می رسد. این موج بسیار زودتر از آن که تصور کنیم به مرزهای ما می رسد.

تغییر شکل مصرف رسانه ای مردم به سرعت در حال وقوع است. مهاجرت از روزنامه ها و مجلات کاغدی به سایت های اینترنتی و نسخ آنلاین نشریات همین الان هم رخ داده است. دیر نخواهد بود زمانی که نشریات کاغدی در ایران هم یکی یکی از انتشار باز ایستند و کلا به وب مهاجرت کنند. به تبع این اتفاق شغل هایی به فراموشی سپرده شده و مشاغل و مهارت های جدید ایجاد می شود. طراحی سایت نشریات و مجلات یکی از این مهارت هاست.

ساده انگارانه خواهد بود اگر طراحی سایت مجله و روزنامه را به سادگی یک طراحی سایت خبری معمول در نظر بگیریم؛ طراحی سایت روزنامه و مجله اگرچه از بسیاری جهات شبیه طراحی سایت خبری هستند اما تفاوت هایی با یکدیگر نیز دارند. از جمله:

  • در طراحی سایت نشریات با توجه به احتمال چاپ همزمان با انتشار بر روی وب، همانندی و یکسانی ترتیب، تقدم و تاخر مطالب اهمیت زیادی دارد.
  • امکان انتشار همزمان نسخه پی دی اف نشریه بر روی سایت ضرورت دارد.
  • برای نشریاتی که متکی به فروش تک نسخه هستند امکان فروش آنلاین نسخ پی دی اف و امثال آن امکانپذیر باشد.
  • امکان اشتراک آنلاین نشریه با پرداخت وجه به صورت آنلاین میسر باشد.
  • امکان ارسال نشریه به صورت آنلاین برای مشترکین از طریق ایمیل و سایر ابزارهای ارتباطی فراهم باشد.
  • با توجه به اینکه عمده خوانندگان آنلاین نشریات در اوقات فراغت و با استفاده از ابزارهای همراه اقدام به مطالعه نشریه آنلاین میکنند طراحی سایت نشریه به شکل ریسپانسیو اهمیت زیادی دارد.
  • تفکیک سرویس ها و امکان گردش محتوا و تنظیم حقوق دسترسی برای افراد و دبیر سرویس جهت بررسی، پذیرش، رد و یا حذف مطلب از خروجی اهمیت زیادی دارد.

با تمامی این توضیحات روشن است که طراحی سایت نشریات فرایندی تخصصی است و با اشکال و فرایندهای معمول طراحی سایت تفاوت های بنیادین دارد. سایت اکسپرس نیز با توجه به همین مساله آمادگی اجرای پروژه های تخصصی و اختصاصی در حوزه نشریات آنلاین را داراست. ما می توانیم بر اساس نیازمندی های خاص یک نشریه، مجله یا روزنامه راهکاری اختصاصی پیاده سازی و اجرا کنیم.

برای سفارش طراحی سایت نشریه مورد نظرتان میتوانید با سایت اکسپرس تماس بگیرید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *